Meble na patio – na co patrzymy?

Poza samymi meblami we wnętrzu domu, patio również potrzebuje odpowiednio dobranych – aby rozjaśnić to miejsce i stworzyć nastrój odpowiedni do relaksu. Wybierając meble ogrodowe musisz jednak pamiętać, że to różni się od wyboru przedmiotów do domu. Ponieważ na twoim podwórku i werandzie może być większa ekspozycja na światło słoneczne, wodę i zabrudzenia, musisz szukać materiałów, które są bardziej wytrzymałe. Nie ma sposobu na to by można było umieścić bardzo drogą tapicerkę czy skórzaną sofę ponieważ pogoda zrujnuje to w dowolnym momencie. Przy zakupie nowoczesnych mebli do użytku zewnętrznego, należy rozważyć te rzeczy.

1. Przedmiot i przestrzeń

Przed zakupem mebli, trzeba mieć co najmniej wizję umysłowego postrzegania, jak duże będą meble i gdzie chcesz je umieścić. Pozwoli to uniknąć problemów z systemem takich jak ustawienie ciężkiego stołu z kutego żelaza który zrujnuje trawę, czy też sprawi że nie będzie wystarczająco dużo miejsca dla nowej huśtawki. Zaleca się również, aby zmierzyć dostępną powierzchnię i mieć te wymiary przy sobie podczas przeglądania propozycji w działach meblowych. Niektóre przykłady mebli ogrodowych obejmują zestawy stołowe, zestawy kawowe, parasole na patio, hamaki i huśtawki ogrodowe.

2. Materiał

Zostaw kosztownej tapicerki ma znaczenie. Bo trzeba szukać bardziej trwałych materiałów, takich jak plastik, opcje z kutego żelaza, aluminium, drewna i wikliny.

Te z tworzyw sztucznych są tańsze, ale lekkie, odporne na warunki atmosferyczne i występują w wielu kolorach. Nowoczesna i współczesna opcja jeśli chodzi o tak zaprojektowane meble będzie dobrze wyglądać w plastiku. Kute żelazo jest wytrzymałe i bardzo ciężkie. Umieszczenie go na trawniku może zniszczyć trawę. Kute żelazo najlepiej wygląda w ramach klasycznych wzorów. Aluminium jest lżejsze od żelaza, odporne na korozję, ale nie trwa tak długo, jak meble z żelaza.
Drewno tworzy naturalną aurę wokół domu i pasuje do większości stylów w tym azjatyckich, angielskich, francuskich, rustykalnych i nowoczesnych. Bez atmosferycznego uszczelniacza, kolor drewnianych mebli zblednie jeśli będą umieszczone na zewnątrz. Wiklina jest bardzo wygodna do siedzenia, odporna na warunki atmosferyczne, lekka i bardzo przenośna. Podczas gdy bezbarwna wiklina tworzy naturalną atmosferę, meble z wikliny pomalowane w kolorze czarnym, białym lub w innych jaskrawych kolorach w połączeniu z kontrastowymi kolorowymi poduszkami wydobędzie nowoczesny wygląd.

3. Komfort

Nie należy umieszczać mebli na zewnątrz domu tylko po to żeby je pokazać. Czasami trzeba będzie ich też używać prawda? To dlatego komfort jest również bardzo ważny. Sprawdź poniższe rzeczy przed zakupem przedmiotów na patio lub do ogrodu:

– Poduszki; te opcje zazwyczaj pasują do mebli z kutego żelaza, aluminium i jeśli chodzi o wiklinowe meble. Upewnij się, że pokryte są tkaniną odporną na wodę, że można je łatwo zamocować, prezentują się doskonale i mają wystarczającą wyściółkę.

– Siedzenia i stolik wysokości powinny być zgodne – nie można przecież mieć niskiego stołu do krzesła o absurdalnie wysokich nogach i vice versa.

– Podłokietnik; krzesła z kutego żelaza zwykle mają mniejsze podłokietniki w porównaniu z wiklinowymi krzesłami. Często jest to po prostu ze względu na stylu. Niezależnie od stylu jaki wybierzesz, upewnij się, że są wygodne.

Meble na zewnątrz musi być wytrzymałe, aby przetrwać pogodę. Warto przejrzeć w sieci kolekcję nowoczesnych mebli aby wśród nich się zainspirować albo nawet znaleźć te najbardziej odpowiednie.

Dodaj komentarz