Jak dostosować wymiary drzwi i okien balkonowych?

Okna i drzwi balkonowe stanowią piękny element dekoracyjny każdego domu. Nie jest to jedynie szkło, wypełniające lukę w budynku, a kreatywna forma wypełnienia przestrzeni. Współcześnie, nowoczesne projekty domów jednorodzinnych proponują umieszczenie dużych okien i drzwi balkonowych, nie tylko wychodzących na podwórko czy taras. Przeszklenia dużych rozmiarów coraz częściej pojawiają się w wielu innych domowych pomieszczeniach, co pozwala na stworzenie stylowego i eleganckiego designu. Duże okna, wpuszczają dużo światła, a zatem pomierzenia wydają się bardziej przestronne, większe oraz przytulniejsze. Poza tym doskonale prezentują się z zewnątrz, nadając budynkom piękny i nowoczesny wygląd.

Firma Petecki jest wysokiej klasy marką, którą cechuje dokładność i doskonałość. Okna i drzwi balkonowe tego producenta są niezwykle wytrzymałe, bezpieczne i eleganckie. Wykonane z wielką dokładnością i precyzją. W swojej ofercie zawierają szeroki wybór okien i drzwi balkonowych.

Budujesz dom? A może planujesz wymianę okien? – wymiary to podstawa!

Przy kupnie drzwi lub okien balkonowych należy odpowiednio się do tego zabrać. Dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z normami i standardami wymiarów, które dostępne są na rynku.

Pamiętaj! Dokonaj precyzyjnego pomiaru otworów na okna i drzwi, i weź pod uwagę wszelkie zmienne, takie jak: liczba skrzydeł oraz ich szerokość, sposób otwierania i ich typ.

Ważne jest też, aby przy składaniu zamówienia podyktować wymiary okien w odpowiedniej kolejności, czyli najpierw szerokość, następnie wysokość. Wymiary zarówno okien, jak i drzwi balkonowych podajemy zawsze w milimetrach.

Okna czy drzwi balkonowe – na czym polega różnica?

Wydawać by się mogło, że okna i drzwi balkonowe to ten sam element i niczym się nie różnią. Są jednak między nimi pewne odmienności. Dotyczy to szczególnie drzwi balkonowych przesuwnych i tradycyjnych okien balkonowych. Głowna różnica między nimi polega na tym, że okna posiadają próg, a w przypadku drzwi on nie występuje. Dodatkowo drzwi przesuwne posiadają nieco szersze skrzydła.

Wymiary okien i drzwi balkonowych – jakie są standardy?

Określenie typowych wymiarów okien balkonowych oraz drzwi nie jest jednoznaczne. Zależne jest, bowiem od ich rodzaju oraz materiału wykonania.

Okna balkonowe dzielimy na:

(ze względu na sposób otwierania)

– stałe,

– uchylne,

– rozwierne,

– rozwierno – uchylne,

(ze względu na materiał, z którego zostały wykonane)

– okna drewniane,

okna aluminiowe,

okna PVC.

Standardowa szerokość okna balkonowego mierzy od 565 mm do 2365 mm, natomiast jego wysokość wynosi od 535 mm do 1635 mm.  Okna balkonowe są doskonałym pomysłem zarówno w małych, jak i większych pomieszczeniach. Takie rozwiązanie często stosowane jest w budynkach mieszkalnych. Odpowiednio wkomponowane duże okno, powiększy optycznie przestrzeń i ją rozjaśni. Okna Petecki są najwyższej jakości polskim produktem, którego jakość mówi sama za siebie. W ofercie dostępny jest szeroki wachlarz okien tarasowych, które zadowoloną najbardziej wymagających klientów.

Drzwi balkonowe dzielimy na:

(ze względu na sposób otwierania)

– jednoskrzydłowe,

– dwuskrzydłowe ze słupkiem stałym,

– dwuskrzydłowe ze słupkiem ruchomym,

– uchylno – przesuwne (PSK),

– unoszono – przesuwne (HST),

– harmonijkowe/ składane.

(ze względu na materiał, z którego zostały wykonane)

– drzwi drewniane,

– drzwi PVC,

– drzwi aluminiowe – te są najczęściej polecane w przypadku drzwi unoszono – przesuwnych.

Standardowe wymiary drzwi balkonowych wynoszą od 865 mm do 1765 mm szerokości i od 2095 mm do 2295 mm wysokości. Warto dodać, że drzwi balkonowe są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Ich duże rozmiary stwarzają cudowny klimat w pomieszczeniach i jednoczą wnętrze z otoczeniem. Drzwi balkonowe cieszą się dużą popularnością wśród posiadaczy domków jednorodzinnych. Firma Petecki proponuje szeroki wybór drzwi balkonowych HST wykonanych zarówno z PVC, jak i aluminium. Jest to wyrób niezwykle doskonały i bezpieczny.

Okna i drzwi balkonowe na wymiar – najlepsza opcja

Obecnie najbardziej popularną formą zamówień okien i drzwi balkonowych jest właśnie opcja na wymiar. Taka możliwość jest niezwykle wygodna dla klienta i pozwala na idealne dopasowanie produktu do otworów w budynku. Świetnie się również sprawdza w przypadku wnętrz, które ciężko zaprojektować, a także dla bardzo wymagających klientów, którzy szukają niesztampowych i oryginalnych rozwiązań. Firma Petecki posiada bogate doświadczenie w tworzeniu okien oraz drzwi balkonowych pod indywidualny wymiar. Produkcja jest niezwykle dokładna i dopieszczona o każdy szczegół. Dodatkowo tworzywo, z którego wykonywane są ich produkty, jest bezpieczne i wysokiej jakości, co pozwala na długi okres użytkowania. Firma Petecki gwarantuje najwyższą jakość na rynku.

Dlaczego wymiary są ważne?

Prawidłowo wymierzone okno lub drzwi pozwolą na ich bezproblemowy montaż, ładny wygląd i funkcjonalność. Uniknie się wówczas procesu wymiany i dodatkowych kosztów z tym związanych. Ponadto prawidłowe dostosowanie wymiarów okien i drzwi balkonowych do pomieszczenia, zagwarantuje idealny wygląd naszego domu. Duże przeszklenia wyglądają atrakcyjnie zarówno w dużych, jak i tych mniejszych wnętrzach. W jednych stanowią dopełnienie, nowoczesnego, ekskluzywnego stylu, w innych powiększają przestrzeń.

Należy pamiętać, że okna i drzwi balkonowe zajmują dużą część ściany, czasami nawet całą. Trzeba wziąć ten fakt pod uwagę, aranżując wnętrze.

Dodaj komentarz