Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe podbiły serca Polaków

Kiedy minęły czasy, że w polskich sklepach nie można było kupić niczego, dostaliśmy nagle to, czego nam tak bardzo brakowało. Ogromne sklepy, w których można dzisiaj kupić wszystko. To, co dla Polaków w latach dziewięćdziesiątych dostępne było jedynie w kanałach telewizji satelitarnej dzisiaj jest rzeczywistością do której każdy ma dostęp. I tą rzeczywistość bardzo polubiliśmy. Rozwój gospodarczy i nasze ukierunkowanie się na zachodnią Europę umożliwiło nam posiadanie dzisiaj tego wszystkiego co na zachodzie mają już od wielu dekad. Dzisiaj mamy to wszystko na wyciągnięcie ręki. W każdym polskim mieście jest dzisiaj galeria handlowa, której nie musimy się wstydzić nawet przed gośćmi z zachodu. To wszystko to jednak nic w porównaniu z tym, co pokochaliśmy i polubiliśmy odkąd się tylko ten koncept w naszym kraju pojawił. Salony meblowe wielkopowierzchniowe niczym ogromne meblowe supermarkety – wszyscy przecież kojarzymy to szwedzkie rozwiązanie, które obecne jest od wielu lat również u nas. Od tego tak naprawdę wszystko się zaczęło.
Sklepy szwedzkiego producenta mebli pokazały nam, że meble można kupić w supermarkecie, przywieź je do domu w pudełkach i samemu sobie je poskładać. A przy tym można na tym nieźle zaoszczędzić. W ślad za tą koncepcją, która sprawdziła się niesamowicie w Polsce, poszła polska sieć sklepów meblowych. W niej postawiono na meble na zamówienie, które również można kupić od razu ale na większość trzeba jednak czekać. Nie są one kupowane w paczkach ale wszystkie są wystawione w jednym wielkopowierzchniowym sklepie nazwanym od żeńskiego imienia. I ta koncepcja też się doskonale sprawdziła a sieć ta rozrosła się i jest obecna w większości polskich miast. Te dwie koncepcje tak bardzo się od siebie różnią, ale łączy je bardzo ważny element. Zarówno w tej szwedzkiej sieci jak i tej polskiej możemy kupić od razu wszystkie przydatne i potrzebne do domu dodatki. Od poduszek, koców i ręczników po szklanki, talerze a nawet gotowe zastawy stołowe. Sklepy te, chociaż z natury są meblowe, pozwalają wyposażyć dom od początku do końca.
Supermarkety meblowe, jakby je można było spokojnie nazwać, rozwijają się w Naszym kraju a sklepy rosną niczym grzyby po deszczu. Dzisiaj oprócz tych dwóch sieci powstaje wiele mniejszych, które mają jeszcze jeden sprawdzony koncept. Jedna sieć sklepów meblowych stawia na gigantyczne powierzchnie handlowe na których prezentowane są meble kilkudziesięciu polskich producentów. Gloria i chwała takiej koncepcji polega na tym, że wszystko możemy sobie dokładnie obejrzeć w jednym miejscu. Nie musimy jeździć od sklepu do sklepu, żeby zobaczyć rozwiązania z branży wielu różnych producentów. Sieć sklepów, o których piszemy, wychodzi z założenia, że lepiej mieć ofertę, w której dla siebie znajdzie coś każdy. Bez względu na to, co potrzebujemy kupić to znajdziemy to właśnie w tym prawdziwie gigantycznym sklepie. No i ten sklep również ma wspólny mianownik z poprzednimi, a mianowicie artykuły dekoracyjne i wyposażenie wnętrz. Bez tego żaden z tych sklepów by nie przetrwał. To są artykuły, które zapewniają sprzedaż od ręki i to na całkiem sporych marżach. A my Polacy po prostu pokochaliśmy te ogromne wielkopowierzchniowe sklepy meblowe.

Dodaj komentarz