A może po staremu

Są takie chwile, kiedy zastanawiamy się jak urządzić pokój. W tym celu przeglądamy różne strony internetowe, poradniki, pytamy znajomych itp. Nie ma jednej odpowiedzi rozwiązania są różne. Ważne jest, aby wszystko się komponowało ze sobą. Może chcemy mieć pokój urządzony nowocześnie, może bardziej po staremu, a może po trochu tak, a po trochu tak. Mieszanie dawnego z nowoczesnym może dać niesamowity efekt wizualny, ale wymaga również odpowiedniej wiedzy. Jeżeli nie mamy wśród znajomych eksperta od dekoracji wnętrz lub doświadczenia to lepiej nie mieszajmy.

Umeblowanie powinno komponować się z pozostałą częścią domu. Jest to rozwiązanie i estetyczne i praktyczne. No bo wyobraźmy sobie mieszkanie w kamienicy urządzone po dawnemu. Wchodzimy do kuchni, a wejście to tworzy architektoniczny łuk. Albo ładne półkole wykończone kamieniami lub odpowiednimi cegłami. Tutaj będą pasować drewniane meble a w zależności od przestrzeni powinniśmy dopasować meble pasujące rozmiarami i stylem. Mogą to być ładne wiszące szafki, obowiązkowe drewniane. W ten sposób uzyskamy miejsce i ładny widok. A jaki to powinien być kolor – czarny, brązowy a może dla odmiany biały? Taki, aby pasował do reszty pomieszczenia. Jeżeli pomieszczenie nie jest geometrycznie proste to meble również nie muszą być sześcienne. Mogą zawierać ciekawe zaokrąglenia albo dodatkowe kąty.

Meble również nie muszą być prostymi sześciennymi bryłami. Mogą one posiadać różne zwieńczenia i upiększenia. Oczywiście jeżeli wszystko pasuje do całości i w żaden sposób nie przeszkadza. Estetyka to jedno, ale pamiętajmy o tym, aby wszystko było praktyczne.

Przejdźmy zatem do salonu czy jak on się tam nazywa. W każdym domu taki pokój może mieć inną nazwę. Na ścianach powinny wisieć obrazy z epoki. Meble powinny być wykonane w dawnym stylu, drewniane i zawierać ciekawe wykończenia. Dotyczy to stołów, foteli, kanap, szaf itp. Warto w tym miejscu wspomnieć o szafach. Przestronne szafy wykonane w dawnym stylu mogą naprawdę zachwycać. Na stole powinien leżeć jakiś obrus najlepiej wykończony koronkami. Do tego estetyczna, stylowa misa i jakiś wazon. W rogu powinien stać stolik na telewizor albo lepiej szafka. W szafce będziemy mogli coś jeszcze schować.

Odpowiednie urządzenie mieszkania, w którym wszystkie elementy pasują do siebie stylem i architekturą mogą stworzyć bardzo ciekawy efekt wizualny. Powodujący, że będziemy mieli piękne mieszkanie, w którym przyjemnością odpoczniemy i do którego sprowadzimy gości. Tego pozostaje nam wszystkim życzyć.

Dodaj komentarz