Jak rozplanować szafę?

Nie każdy ma taką możliwość, aby w swoim mieszkaniu wstawić dużą szafę na wymiar. Kiedy już pojawi się taka opcja, powinniśmy jak najlepiej rozplanować przestrzeń, jaką daje nam konkretne pomieszczenie. Takie szafy pojawiają się najczęściej w sypialniach lub w przedpokojach. Przechowuje się w nich więc nie tylko ubrania i bieliznę, ale również pościele, ręczniki, obrusy, odzież wierzchnią i obuwie, a także artykuły chemiczne, odkurzacz i mopa.

Na wszystko to można znaleźć miejsce bez problemu, jeżeli szafa zostanie odpowiednio zaprojektowana. Zawsze rozmawiajmy z projektantem naszej szafy i opowiadamy mu, na czym nam zależy i czego mamy w domu najwięcej. Powinien on poznać nasze potrzeby i wiedzieć na przykład, że potrzebna jest nam duża ilość miejsca na wiszące ubrania.

Poza tym, bardzo praktycznym rozwiązaniem jest również zaplanowanie miejsca do wieszania torebek, szalików i apaszek. Takie niewielkie haczyki i inne rozwiązania pozwalają na zaoszczędzenie przestrzeni. Firmy produkujące szafy, często proponują również haki do powieszenia żelazka, czy mopa, dzięki czemu zyskujemy sporo powierzchni na inne rzeczy.

Dzięki szafie przesuwnej pod wymiar można również bardzo odmienić całe pomieszczenie. Obecnie pojawiają się setki pięknych frontów i wzorów. Wiele osób decyduje się także na wklejenie fototapety lub wielkoformatowego zdjęcia. Są to bardzo oryginalne rozwiązania, które całkowicie odmieniają konkretne wnętrze i nadają mu sporo charakteru. W przypadku szaf projektowanych na wymiar, można zaszaleć śmiało zarówno z ich wyglądem, jak i z ich wnętrzem i funkcjonalnością. Wszyscy znajomi i rodzina będą nam z pewnością zazdrościć takiej praktycznej i pięknej szafy w naszym domu.

Dodaj komentarz