Szafki łazienkowe dostosowane do Twojego wnętrza i Twoich potrzeb

Co w łazience jest na drugim miejscu pod względem ważności zaraz po prysznicu, umywalce i toalecie? Oczywiście meble. Łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Trzymamy tu mnóstwo rzeczy: środków czystości, kosmetyków, często też leków. Wszystko musi mieć swoje miejsce, inaczej nieporządek utrudnia nam działanie. Dlatego tak ważne są szafki łazienkowe, które ułatwią nam odnalezienie potrzebnych nam rzeczy automatycznie.

Najoczywistszym rozwiązaniem są szafki łazienkowe pod umywalką. Umieszczenie ich w tym miejscu jest o tyle praktyczne, że dzięki temu umywalka i przestrzeń wokół niej wygląda estetyczniej, a my mamy wszystko pod ręką. W mniejszych łazienkach ta szafka może być jedynym meblem. Jeśli dobrze wybierzemy – będzie też meblem wystarczającym. Wybierając szafki łazienkowe pod umywalkę można kupić gotowy zestaw. Szafka taka niekoniecznie musi sięgać podłogi. Można ją zawiesić pod umywalką. To nam ułatwia mycie podłogi i stanie przy szafce, jednak szafka stojąca jest stabilniejsza. Poza tym oczywiście jest pojemniejsza. Najpraktyczniejsza jest szafka z szufladą, przynajmniej górną. Dzięki temu nie trzeba schylać się, żeby przejrzeć zawartość. Jeśli wielkość łazienki nam na to pozwala może kupić szafkę szerszą niż umywalka. Zyskamy nie tylko więcej przestrzeni, ale także dodatkowy blat. Ostatecznie wybór musimy uzależnić od dostępnej przestrzeni, a także tego kto ma dostęp do łazienki. Jeśli w domu są dzieci i osoby starsze, warto pomyśleć o udogodnieniach dla nich. Tak by bez trudu sięgnęli samodzielnie do brodzika i mieli do niego łatwy dostęp.

Równie praktyczne są szafki łazienkowe z lustrem, które umieszcza się nad umywalką. Nawet bardzo płytka szafka jest warta zainstalowania. Umieścimy tu leki, kosmetyki. Warto wykorzystać tę przestrzeń, bo przecież i tak wieszamy lustro nad umywalką. Ta szafka powinna być jednak doświetlona. Na rynku są dostępne szafki z wmontowanym oświetleniem. To proste i funkcjonalne rozwiązanie. Taka szafka to więcej przestrzeni niż myślisz, a poza tym rzeczy w niej schowane będą dosłownie pod ręką.

Oczywiście jeśli przestrzeń na to pozwala, nie musimy się ograniczać. W większych łazienkach można zdecydować się na większą ilość mebli. Do dyspozycji mamy szafki łazienkowe zarówno wolnostojące, jak i podwieszane. Szczegółowa aranżacja zależy już tylko od naszej inwencji twórczej, pomysłowości, stylu w jakim chcemy urządzić łazienkę i oczywiście miejsca, jakim dysponujemy.

Kupując szafki łazienkowe należy także wziąć pod uwagę materiał, z którego szafka jest wykonana. Szafki łazienkowe powinny być odporne na wilgoć i bezpośrednio wodę. Tych czynników szkodzących nie da się uniknąć. Najczęstszymi materiałami, z których takie szafki się wykonuje, jest płyta wiórowa lub płyta MDF. Są wystarczająco odporne, o ile wszystkie elementy szafki są lakierowane. Warto pamiętać także o odpowiedniej pielęgnacji mebli. Czyszcząc szafki łazienkowe warto uważać, by nie pozbawić ich warstwy ochronnej. Zbytnie szorowanie może ją zniszczyć.

Dodaj komentarz