Szafka pod umywalkę – dostosuj wybór do wnętrza

Jaka powinna być idealna szafka pod umywalkę? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę możliwości naszej łazienki. Jeśli jest ona większa, będziemy zapewne mieli w niej więcej mebli. Jeśli natomiast nasza łazienka nie jest zbyt duża – będzie się liczyć każdy centymetr. Dlatego szafka pod umywalkę powinna być jak najbardziej funkcjonalna.

Wybór konkretnej szafki zawsze będzie uzależniony od wielkości i stylu naszej łazienki. Liczy się wygoda, ale nie tylko. Szafka pod umywalkę jest często najważniejszym meblem w łazience, dlatego warto wybrać właściwie. A w sklepach mamy naprawdę szeroki wybór, na to nie można narzekać.

Warto pomyśleć o szafce z szufladą. Przynajmniej w jej najwyższej kondygnacji. Nowoczesne szuflady otwierają się i zamykają niezwykle łatwo. To dzięki specjalnemu systemowi. Szuflady są wygodne, bo możemy przeglądać ich zawartość z góry, bez schylania. Dzięki temu szybko odnajdziemy poszukiwaną rzecz. Szafka pod umywalką może składać się z kilku szuflad, ale można też poniżej szuflady (lub szuflad) górnych zainstalować szafkę otwieraną.

Szafka pod umywalkę może być albo podwieszana, albo stojąca. Ta ostatnia ma tę zaletę, że z definicji jest solidniejsza. Jednak ta wisząca ułatwia nam utrzymanie czystości podłogi w łazience oraz ułatwiają nam stanie przy umywalce (nie będziemy się uderzać stopami o szafkę). By uniknąć wspomnianej nieprzyjemności można także wybrać szafkę pod umywalkę na nóżkach, by zostawić wolną przestrzeń pod nią. Może jednak powstać problem utrzymania czystości podłogi.

Przy umywalce przydatne jest dodatkowe miejsce. Możemy je zyskać, jeśli nasza szafka pod umywalkę będzie szersza niż sama umywalka. To praktyczne rozwiązanie, ale trzeba zadbać, by szafka była wykonana z wodoodpornych materiałów. Należy także o nią odpowiednio dbać i nie szorować zbytnio środkami chemicznymi do utrzymywania czystości, by nie uszkodzić warstwy ochronnej.

Dodaj komentarz