Sypialnia – inspiracje dla Ciebie

Zastanawiałeś się czy Twoja sypialnia nie potrzebuje odmiany? Warto nad tym pomyśleć, bo to miejsce odpoczynku, w którym codziennie starasz się zregenerować siły. Zmiana wystroju wnętrza, zadbanie o odpowiednią kolorystykę, a także praktyczne i piękne meble, może sprawić, że Twoja sypialnia zmieni się nie do poznania. Więc jak powinna wyglądać Twoja sypialnia? Inspiracje znajdziesz wszędzie: w katalogach, sklepach meblowych i z wyposażeniem wnętrza, a także w mieszkaniach przyjaciół. Przede wszystkim jednak szukaj ich w swojej głowie. To ma być twoje wnętrze, więc zastanów się, co lubisz, jakie materiały i kolory ułatwiają Ci relaks i wypoczynek. Stawiaj też na jakość. Do tyczy to przede wszystkim mebli. Te lepszej jakości będą nam służyć dłużej. A łóżko kiepskiej jakości może jedynie oznaczać zły san.

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni. Powinien spełniać doskonale swe funkcje praktyczne, ale także może być samo w sobie ozdobą. Szczególnie istotne jest to w mniejszych sypialniach, w których nie ma możliwości dodania wielu ozdób, a łóżko może być głównym, o ile nie jedynym meblem.

Jakie więc powinno być Twoje łóżko i sypialnia – inspiracje znajdziesz bez problemu. Warto zapytać znawcę tematu (na przykład sprzedawcę w sklepie meblowym), warto także poczytać fora, na których ludzie dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Można tez popytać wśród znajomych, może czyjaś sypialnia, inspiracje przyjaciół pomogą nam w podjęciu decyzji o wyglądzie naszego wnętrza..

Podejmując jednak decyzje, trzeba mierzyć siły na zamiary. Po pierwsze liczy się wielkość i doświetlenie pomieszczenia. Jeśli niewielka jest nasza sypialnia, inspiracje mogą nam pozwolić na zaczarowanie naszego wnętrza i jego optyczne powiększenie w ten sposób, że niewielkich rozmiarów pomieszczenie nie będzie sprawiało wrażenia przyciasnego. A jak powiększyć sypialnię? Podstawą jest wybór jasnych barw do ścian i mebli. Należy „oszczędzać” przestrzeń, więc zbyt dużo lub zbyt „ciężkie” ozdoby mogą jedynie przytoczyć wnętrze, sprawić, że będzie wyglądało na jeszcze mniejsze, niż jest w rzeczywistości. Meble powinny być funkcjonalne i rozmieszczone w sposób przemyślany, tak, by wszystko miało swoje miejsce. Warto wypróbować specjalne rozwiązania producentów mebli, które „oszczędzają” przestrzeń, takich jak wysuwane szuflady, chowane stoliki i półki. Na rynku są dostępne także rozkładane łóżka, które sprawdzą się, jeśli Twoja sypialnia spełnia za dania rolę pokoju dziennego. Jak poza tym powinna wyglądać mała sypialnia? Inspiracje znaleźć można bez trudu. Producenci wyposażenia wnętrz prześcigają się bowiem w swojej pomysłowości. W optycznym powiększeniu przestrzeni pomaga także umiejętnie wkomponowane w przestrzeń lustra. Ważne jest także doświetlenie wnętrza. Zasada jest prosta – im jaśniej, tym lepiej.

Jeszcze więcej możliwości mamy, jeśli nasza sypialnia jest duża i dobrze oświetlona. Wtedy możemy zdecydować się na odważniejsze rozwiązania, ostrzejszą kolorystykę, a także bardziej urozmaicone wyposażenie wnętrza. Duże wnętrza pozwalają na odważniejszy wybór w kwestii kolorystyki wnętrza,. Można sięgnąć po ciemniejsze barwy, zdecydować się na ozdoby w formie np. fototapet, które mniejszą przestrzeń mogłyby przytłoczyć.

Duża przestrzeń daje więcej możliwości, ale niektórzy mogą nie czuć się z tym najlepiej. Nie ma nic gorszego niż pusta, niezagospodarowana przestrzeń. Więc jak powinna wyglądać duża sypialnia, inspiracje jakiego typu powinny nas zainteresować? Warto zastanowić się, czy nie połączyć sypialni z garderobą (o ile nie ma na nią miejsca w innym miejscu domu). Warto też zastanowić się czy nie umieścić tu toaletki z pięknym, ozdobnym lustrem, gdzie będzie miejsce na kosmetyki i gdzie pani domu będzie mogła zadbać o swoją urodę. Takie lustro może być równocześnie doskonałą ozdobą pomieszczenia. Duża sypialnia to także okazja do zakupienia naprawdę dużego i bardzo wygodnego łóżka. Z lampami i szafkami nocnymi po obu stronach. Ciekawym rozwiązaniem jest też podzielenie sypialni i wydzielenie w niej przestrzeni dla niewielkiej łazienki. Jeśli taka dodatkowa łazienka przydałaby się w Twoim domu – warto się nad tym zastanowić.

Wybierając kolorystykę, meble i dodatki pamiętaj, że to Twoja sypialnia, inspiracje i upodobania powinny kierować Twoimi wyborami. Kierowanie się modą może być zgubne. Wybierz tak, by dobrze czuć się w zaaranżowanej przez siebie przestrzeni. To Ty będziesz tu spędzać czas.

Dodaj komentarz