Stół ogrodowy – jak wybrać najlepszy

Jeśli posiadasz ogród i chcesz z niego korzystać, powinieneś zakupić właściwe meble ogrodowe. Podstawą będzie stół ogrodowy oraz krzesła ogrodowe. Dzięki temu będzie można w otoczeniu przyrody, na świeżym powietrzu wypić kawę czy zjeść posiłek. Można także urządzić przyjęcie w ogrodzie lub zjeść obiad z rodziną. Stół ogrodowy jest naprawdę przydatny. Jeśli jeszcze go nie masz, szybko się za nim rozejrzyj. Jest to praktyczne rozwiązanie. Nie po to przecież posiadasz ogród, by z niego nie skorzystać.

Wybierając konkretny stół ogrodowy należy zastanowić się jaka wielkość będzie nam odpowiadać. Przeliczmy pokrótce przed kupnem, czy zamierzamy przyjmować gości w ogrodzie, ile liczymy członków rodziny, jak często będziemy z niego korzystać. Zasady wyboru wielkości stołu są zależne od ilości domowników. Standardowo liczy się kilkadziesiąt centymetrów szerokości na osobę. Zawsze warto zdecydować się na nieco większy stół, by nie było problemu przy większej niż zwykle ilości gości.

Kolejną sprawą nad którą należy się zastanowić, to materiał z którego wykonany będzie nasz stół ogrodowy. Jak dobrze wybrać? Po pierwsze należy przejrzeć dostępne możliwości. Później zastanowić nad indywidualnymi potrzebami. Wybór powinien stać się oczywisty. Najczęściej wybieranym materiałem na stół ogrodowy jest drewno. To materiał, który po prostu pasuje do tej przestrzeni. Można jednak sięgnąć po inny naturalny materiał, jakim jest kamień. Ma on tę zaletę, że jest trwalszy niż drewno. W jego jednak wypadku stół ogrodowy będzie w zasadzie nie do przesunięcia. Jeśli chcemy więc zmieniać miejsce rozstawienia stołu – lepiej wybrać lżejsze konstrukcje.

Ostatecznie można zdecydować się na plastik. Stół ogrodowy z tworzyw sztucznych będzie lekki i łatwy do czyszczenia. Nie będzie jednak wyglądał tak szlachetnie, jak materiały naturalne. Czasem też ta lekkość może być przeszkodą. Należy bowiem uważać na wiatr. Poza tym tworzywo sztuczne nie należy do najtrwalszych materiałów, jest podatne na uszkodzenia i pęknięcia. Możemy więc oszczędzić na jego kupnie, ale nie będzie nam służył długo.

Ostatecznie jednak przy wyborze mebli ogrodowych nie powinniśmy kierować się modą czy ceną. Wybierzmy po prostu taki stół i krzesła ogrodowe, które będą odpowiadały naszym potrzebom. Pamiętajmy też o sprawdzeniu cen w poszczególnych sklepach – można dzięki temu sporo zaoszczędzić. Poza tym stół ogrodowy, tak jak i inne meble ogrodowe, można także zakupić przy pomocy sklepów internetowych. To także może nam pozwolić na oszczędność – pieniędzy i czasu. Trzeba jednak uważać. Gdy już wybierzemy konkretny model warto jednak spróbować zobaczyć go na żywo, czasem zdjęcia nie oddają prawdy i możemy być rozczarowani z zakupu.

Dodaj komentarz