Jak przechowywać buty w przedpokoju?

Przedpokój w zamyśle powinien spełniać funkcję swego rodzaju garderoby. Rzadko zdarza się jednak, że jego metraż pozwala na system szaf, które pomieszczą wszystko. Problematyczne często są buty. O ile odzież zimową możemy pochować w szafach czy na pawlaczach, o tyle buty mogą sprawiać problem.
Najprostszym rozwiązaniem są klasyczne szafki na buty. Możemy wybierać spośród różnych wymiarów i poziomów, z modeli z szufladami lub półkami uchylnymi. Mieszczą one nawet kilkanaście różnych par. Są też meble uwzględniające zimowe, wyższe obuwie, proponując półki o różnej wysokości.
Ładnym i popularnym meblem są także ławeczki, będące tak naprawdę szafką z siedziskiem. Mogę otwierać się na zasadzie uchylania, wysuwania lub klasycznego otwierania. Są praktyczne, bo doskonale wypełnią nam przestrzeń pod wieszakiem, jednak najczęściej nie są zbyt pojemne.
Kolejną opcją jest także stojak na buty. Stojaki mogą być kilkupiętrowymi konstrukcjami, stwarzającymi możliwość rozbudowy. Zmniejszą się właściwie wszędzie, a pomieścić mogą nawet kilkanaście par obuwia, co stanowi ich ogromną zaletę.
Jeśli jednak musimy pomieścić większą ilość obuwia kilku osób, sklepy meblowe polecają nam szafki typu słupek. Są wysokie, zajmują niewielką powierzchnię, a przy tym są bardzo wygodne. W zależności od modelu wybrać możemy komody z szufladami lub półkami.
Co do materiału i kolorystyki mebla, najlepiej sugerować się stylistyką samego przedpokoju. Możliwość wyboru w kategorii mebla przedpokojowego mamy mnóstwo: od drewna i materiałów drewnopodobnych przez metal aż po szafki tekstylne, które w razie potrzeby można po prostu złożyć i schować.

Dodaj komentarz