Meble do pokoju dziecięcego

Dzieci, które posiadają swoje własne pokoje, z pewnością mają szczęśliwe dzieciństwo. Przede wszystkim, jest to ich azyl i miejsce, w którym mogą się bawić i cieszyć. Warto zadbać więc o to, żeby dziecko miało jak najprzyjemniejszy pokój i mogło się z niego cieszyć. Rodzice często zastanawiają się nad tym, czy powinni projektować pokój bardzo dziecinny, czy też taki, który posłuży później kilkulatkowi. To drugie rozwiązanie jest na pewno znacznie bardziej ekonomiczne.

O klimacie pokoju mogą zadecydować dodatki, takie jak zabawki, pościel, czy firanki. Wybierzmy jednak meble, z których dziecko będzie mogło pokorzystać przynajmniej przez kilka pierwszych lat swojego życia. Ważne, żeby były to meble praktyczne. Dziecko musi posiadać wygodne łóżko, stoliczek lub biurko, krzesełko, a także miejsce do przechowywania swoich ubrań i zabawek. Dobrze, żeby w pokoju znalazła się szafa na wiszące ubrania i niewielka komoda na bieliznę.

Dzieci posiadają bardzo wiele rzeczy, w szczególności różnego rodzaju zabawek. Zapewnijmy im odpowiedni porządek, aranżując pudełka, kosze i różnego rodzaju pojemniki, w których lądować mogą zawsze zabawki. Jest to bardzo łatwy i szybki sposób na porządek w dziecinnym pokoju.

Pomyślmy również o kolorze mebli, które wybieramy do pokoiku dziecięcego. Można zdecydować się na różne kolory. W dzisiejszych czasach bez problemu można bowiem meble odmalować za pomocą przeznaczonych do tego celu farb. Można więc meble odmienić w ciągu jednego dnia, a co za tym idzie, nadać pomieszczeniu całkiem nowego klimatu i wyrazu. Bardzo modne jest ostatnimi czasy malowanie wzorów na meblach. Mogą być to groszki, kratka lub różnego rodzaju kształty, na przykład kwiaty, czy zwierzątka. Takie wzory na meblach każdy może wykonać całkiem samodzielnie. Wystarczą mu do tego szablony, które można kupić w wielu sklepach, a nawet wykonać samodzielnie.

W pokoju dziecięcym można również zdecydować się na szaleństwo, jeżeli chodzi o kolor ścian. Oczywiście, nie należy przesadzać z ilością kolorów, jakie pojawiają się w jednym pokoju. Doskonałym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego jest też wykonanie graffiti lub przyklejenie fototapety na całej ścianie. Niektórzy rodzice decydują się również na pomalowanie jednej ze ścian farbą tablicową. Po takiej ścianie dzieci mogą rysować i pisać kredą do woli, a następnie wycierać rysunki wilgotną szmatką lub gąbką. Jest to bardzo praktyczne i lubiane przez dzieci rozwiązanie. Chętnie korzystają z niego także nastolatki w późniejszym czasie. Dzieci kochają rysować i pisać, można więc dać im duże pole do popisu i pozwolić im rozwijać swoje talenty.

Dodaj komentarz