Ładnie i przestronnie

Jak urządzić pomieszczenia, aby było i ładne i funkcjonalne. Jakie zastosować rozwiązania i elementy. Tutaj mamy wiele możliwości do wyboru. Wnętrze może być bardziej nowoczesne albo trochę w dawniejszym stylu. Też musimy sobie odpowiedzieć na pytanie co właściwie chcemy umieścić w pomieszczeniu, a przede wszystkim w jakim celu jest ono urządzane. Czy ma ono być pokojem dla gości czy takim naszym spokojnym miejscem. Miejscem, w którym sobie siądziemy i coś obejrzymy, poczytamy itp. To ważne, bo przede wszystkim tym powinniśmy się kierować.

Pokój może być różnie urządzony. Na początek pomyślmy o podłodze. Drewniana mahoniowa lub z innych drewna podłoga, koniecznie lakierowana. Ewentualnie podłoga, na której będzie inna nawierzchnia, ale jednego ciemnego koloru kontrastująca z otoczeniem. Do tego przydałby się nam kominek albo lepiej przenośny piecyk. Lub kilka takich piecyków. Ustawimy je w rogach pokoi i będą one dawały ładne światło i ciepło. Ale jeśli chodzi o światło – będzie ono ładnie kontrastować z resztą otoczenia. Wieczorami usiądziemy sobie przy ładnym miłym światełku. To warto pomyśleć o pozostałych elementach wnętrza. Meble mogą być wykonane z betonu architektonicznego. Szarobiała barwa i materiał będą dawały bardzo ładny odcień. Na ciemnej podłodze będą się ładnie prezentować. Ale można to trochę urozmaicić. Możemy mieć na przykład krzesła i fotele wykonane z betonu architektonicznego, a ławę szklaną. Choć może być również wykonana z solidnego, kontrastującego drewna. A jeżeli na niej położymy misę z kolorowymi owocami lub słodkościami to również uzyskamy ciekawy efekt wizualny.

Jeżeli chcemy urządzić pokój to czasem warto się zastanowić nad zmianą całego umeblowania, a nawet podłogi i sufitu. Drzwi również powinniśmy wziąć pod uwagę. Czy mają być rozsuwane, drewniane, a może szklane? Szklane ściany lub drzwi będą się ładnie komponować z wnętrzem opisanym powyżej. Tutaj wszystko powinno stanowić pewną zamkniętą całość. Szklane drzwi i ściany mają tę zaletę, że są przejrzyste. Będziemy przez nie widzieć co jest wewnątrz. Z przenośnymi piecykami będzie to razem tworzyć ciekawy efekt. Ale ściany i drzwi mogą być równie dobrze wykonane z innych elementów. Drzwi mogą być wykonane z solidnego kawałka drewna, białe lub brązowe albo jeszcze inne. Ściany mogą być pokryte ciekawą tapetą, mogą być ceglane, drewniane itp.

Meble nie muszą być koniecznie wykonane z betonu architektonicznego. Kanapa na przykład powinna być wykonane ze standardowych materiałów. Ale może kolorystycznie pasować do otoczenia, ewentualnie możemy coś jeszcze na nią narzucić. Również to jakie poduszki dobierzemy będzie miało wpływ na nastrój panujący w naszym pokoju.

Pomieszczenia do odpoczynku powinny inaczej wyglądać niż pomieszczenia dla gości. Ważne jest jeszcze jacy to goście mają nas odwiedzać. Jeżeli urządzamy pomieszczenie biurowe to powinniśmy zakupić meble typowe dla tego rodzaju pomieszczeń. A tutaj również mamy spore możliwości. Zwłaszcza, że niektóre elementy mogą być ruchome. Są specjalne szafki na kółkach. A to zaleta – można je przemieszczać. Jest to i wygoda i estetyka. Wygoda, bo możemy w nich umieścić ważne dokumenty, które następnie zamkniemy na klucz i estetyka bo możemy je gdzieś schować.

Dobrze jest wcześnie zastanowić się jak ma wyglądać nasze pomieszczenie. Tak, abyśmy później mogli już tylko dokupywać poszczególne elementy. Przy czym nie musimy koniecznie kupować wszystkiego naraz. Jeżeli będziemy kupowali na raty to zobaczymy jak się wszystko układa w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz