Jak zaaranżować gabinet?

Coraz więcej osób przyznaje, że pracuje w domu lub przynosi swoją pracę do domu. Często brakuje nam odpowiedniego miejsca, aby porozkładać w nim swoje papiery i w spokoju pracować przy komputerze. Oczywiście, nie każde mieszkanie stwarza warunki do takiej domowej pracy. Warto jednak wygospodarować przynajmniej niewielki kąt w tym celu, aby móc pracować w spokoju i w wygodzie.

Może być to osobny pokój, lub jedynie jakieś konkretne miejsce, na przykład w salonie, czy w kuchni. Unikajmy raczej ustawiania biurka z komputerem w sypialni. Jest to bowiem miejsce przeznaczone do wypoczynku i snu. Niech nie kojarzy nam się z pracą i ze zmęczeniem.

Miejsce, w którym pracujemy powinno być zawsze odpowiednio oświetlone. Można oświetlić je nawet za pomocą przenośnej lampki na jedną żarówkę, którą doczepia się do mebla lub do ściany. Może być to też lampka stojąca na biurku. Nie zawsze mamy możliwość wstawienia do pomieszczenia całego biurka. Można to jednak rozwiązać, przygotowując samodzielnie niewielki blat roboczy, który jest składany i wyjmuje się go spod jakiegoś mebla. W ten sposób nie marnujemy przestrzeni, a wręcz wykorzystujemy ją w pełni swoich możliwości.

Nie zapominajmy też o wygodnym krześle lub fotelu. Coraz więcej osób cierpi bowiem na problemy związane z dolegliwościami kręgosłupa. Fotel do pracy powinien być nie tylko ładny i wygodny, ale przede wszystkim ergonomiczny. Dzięki temu, unikniemy takich przykrych dolegliwości.

Koniecznie zadbajmy również o miejsce na nasze papiery, książki i notatki. Może być to niewielki regał, półka wisząca, czy też plastikowy organizer. Ważne, żeby zawsze wiedzieć, gdzie coś odkładamy i aby móc to z łatwością odnaleźć w każdej chwili. Nasze stanowisko pracy powinno być bowiem zawsze uporządkowane i czyste, gotowe do działania.

Dodaj komentarz