Meble w dziecięcym pokoju

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak urządzić pokój swojemu dziecku. Dzieci bowiem bardzo szybko dorastają i zmienia się ich gust. Rodzicom zaś zależy przede wszystkim na tym, aby pokój był funkcjonalny i aby wystarczył dziecku na jak najdłużej. Warto więc wybrać odpowiednie meble, które na długi czas będą funkcjonalne.

Nie opłaca się kupowanie mebelków typowo dziecięcych, jeżeli nie chcemy narażać się na dodatkowe koszty i za dwa lata wymieniać całego pokoju. Lepiej jest poszukać rozwiązania w meblach młodzieżowych. Wystarczy zestawić je z kolorową tapetą lub plakatami na ścianach i nabiorą one całkiem innego charakteru. Poza tym, pamiętajmy również o tym, że takie meble można przemalowywać. Kiedy tylko dziecku znudzi się jego pokój, można w ciągu jednego dnia przemeblować pomieszczenie i zmienić kolor mebli na zupełnie inny. Można też na meblach malować wzory i grafiki, które będą je zdobić w odpowiedni sposób.

Co powinno się znaleźć w pokoju każdego dziecka? Przede wszystkim jest to biurko. Przy takim biurku dziecko może bowiem zarówno rysować, bawić się, jak też za jakiś czas będzie ono mogło odrabiać lekcje i uczyć się. Nie musimy dziecku kupować malutkiego stoliczka. Lepiej jest postawić na biurko i bardzo wygodny i ergonomiczny fotel. Koniecznie zadbajmy o zdrowie i plecy naszego dziecka wybierając fotel wysokiej jakości. Dzieci spędzają długie godziny ucząc się i odrabiając lekcje. Powinny więc zachowywać prawidłową postawę swojego ciała.

Bardzo ważnym meblem jest także łóżko dla naszego dziecka. Wielu rodziców popełnia w tej kwestii błąd i wybierają oni łóżka dostosowane do wzrostu młodego człowieka. Takie łóżko trzeba jednak dość szybko wymienić i dostosować do wzrostu dziecka. Można jednak wyjść obronnie z takiej sytuacji. Obecnie w wielu sieciówkach można kupić dziś łóżka, które rosną razem z dzieckiem. Są to łóżka, które co jakiś czas się po prostu rozkłada i wydłuża. Dzięki temu, łóżko nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a jest też praktyczne i szybko nie trzeba go wymieniać. Można też kupić od razu łóżko pełnowymiarowe dla dziecka, które wystarczy mu na wiele lat. W pokoju dziecięcym praktyczna jest bardzo kanapa. Dzieci mogą przyjmować tam swoich gości i wspólnie się bawić oraz rozmawiać. Takiego komfortu nie daje zwykłe łóżko.

Koniecznie trzeba pomyśleć też o meblach do przechowywania. W każdym dziecięcym pokoju z pewnością przyda się szafa na ubrania i obuwie dziecka. Dobrze, żeby w szafie znalazły się półki, szuflady i miejsce na wieszaki. Najwygodniej przechowuje się w taki sposób ubrania. Poza tym, pomyślmy też o komodzie i półkach na dziecięce rzeczy. Każdy młody człowiek ma wiele zabawek, książek i gadżetów. Niektórzy również kolekcjonują różnego rodzaju przedmioty. Jeżeli dziecko ma miejsce na swoje bibeloty, znacznie łatwiej jest mu zachować porządek.

Rodzice są bardzo podzieleni w kwestii dywanu w pokoju dziecięcym. Oczywiście, młody alergik nie powinien mieć raczej takiego w swoim pokoju. Jest to siedlisko kurzu i roztocza, nawet jeżeli często odkurzamy i sprzątamy. Jeżeli jednak dziecko nie ma problemów z alergią na kurz, zdecydujmy się na niewielki dywan. Dzieci często siadają bowiem na podłodze i biegają po pokoju na bosaka. Taki dywan będzie dla nich stanowił odpowiednią amortyzację i ocieplenie dla stóp.

Pokój małego dziecka bez większego trudu można zmienić w pokój dla nastolatka. Wystarczy jedynie wybierać odpowiednie meble. Po ich przemalowaniu i przestawieniu, nabiorą zupełnie innego charakteru. Wystarczy jedynie w takiej sytuacji wymienić kolor na ścianach i dodatki, jak poduszki, ramki do zdjęć, czy plakaty. Można niewielkim kosztem i z niewielkim trudem samodzielnie wyremontować taki pokój i całkowicie go odmienić dla naszego dziecka. Będzie ono zachwycone.

Dodaj komentarz